Pracovník rezervačního oddělení – cestovní agentura

Codan Agentura – incoming travel agency and DMC is looking for a new member of the team for a position: Reservation Agent

Náplň práce:
• Your daily work will include handling requests from reservation system and daily contact with hotels and services suppliers
• You will be handling with accommodation suppliers and other travel related services.
• The job includes updating of flight tickets with names and changes on flight companies webpages
• Reservation system update, inserting new data based on contracts
• Administration of tours in the reservation system
• You will be handling the pre booked tours from the very beginning until the departure

Požadujeme:
• English language written and spoken is a must. German, Swedish, Danish or Norwegian is an advantage.
• You must be communicative, good at MS office programs, find solutions and arguments, and have good negotiation skills.
• Experience in travel industry is an advantage

Nabízíme:
• Friendly working environment
• Office in the very centre of Prague
• International working team
• Benefits:
o Food tickets
o 25 days of holidays
o Sick days
o Great team

Místo práce: Codan Agentura s.r.o., Provaznická 11, Praha 1

Termín nástupu: ASAP

V případě, že Vás tato nabízená pozice zaujala, zašlete nám Váš podrobný strukturovaný životopis s motivačním dopisem a názvem pozice, o kterou se ucházíte!
Pro odpověď na tuto pozici, prosím, používejte pouze e-mailovou adresu: egrundova@jobsystem.cz

Platnost inzerátu končí 14. 12. 2017. Po tomto datu, prosím, neodpovídejte.
Vytvořeno: 14. 11. 2017, 16:41

Obor
Obchod a cestovní ruch
Plat
Lokalita
Praha